25. MEDNARODNI RAZPIS ZA LIKOVNA DELA OTROK Z NASLOVOM “IZ SVETA IGRAČ”

ZAKLJUČEK 25. MEDNARODNEGA RAZPISA ZA LIKOVNA DELA OTROK Z NASLOVOM “ IZ SVETA IGRAČ”

Uspešno smo zaključili 25. mednarodni razpis za otroška likovna dela otrok z naslovom “IZ SVETA IGRAČ”, s katerim Muzej novejše zgodovine Celje od leta 2018 nadaljuje delo Zavoda za ustvarjalni razvoj mladih pod imenom Hermanova galerija.

Mednarodni razpis, namenjen otrokom od 6. do 12. leta, je bil odprt od 1. 9. 2021 do 31. 1. 2022 in v tem času smo prejeli 534 likovnih del iz 14 različnih držav.

Otroci so sodelovali v dveh starostnih kategorijah: I. (6 – 9 let) in II. (10 – 12 let). V vsaki kategoriji smo podelili 10 nagrad ter 50 posebnih priznanj, vsi sodelujoči pa so prejeli elektronsko potrdilo o sodelovanju na razpisu.

Komisijo, ki je opravila izbor nagrajenih likovnih del in del, ki so prejela posebna priznanja, so sestavljali slikarka Damjana Brumec in kustosinja Urška Repar.

Nagrajena dela bodo na ogled v Otroškem muzeju Hermanov brlog, ogledate pa si jih lahko tudi ogledate v spodnji galeriji. Vsa nagrajena likovna dela so tudi del muzejskega fonda Hermanova galerija.

Nov razpis za likovna dela otrok bo objavljen v mesecu septembru 2022.

Sofiya Mladenova, 12 let, Bolgarija
Sofia Lauko, 11 let, Slovaška