Vabljeni na predavanje in predstavitev knjige Bela kuga

Muzej novejše zgodovine Celje in Zgodovinsko društvo Celje vas v sredo, 7. junija 2023, ob 18. uri vabita v kavarno MnZC na predavanje in predstavitev knjige BELA KUGA – Ilegalni abortusi in zmanjševanje rodnosti na Slovenskem v obdobju med obema vojnama ANE CERGOL PARADIŽ.

Dr. Ana Cergol Paradiž, avtorica monografije »Bela kuga« Ilegalni abortusi in zmanjševanje rodnosti na Slovenskem v obdobju med obema vojnama, bo predstavila problematiko umetne prekinitve nosečnosti na Slovenskem. V svojem delu se posveča predvsem obdobju med obema vojnama, ko so bile tovrstne prakse potisnjene v ilegalo.

Poleg zakonodaje in javnega diskurza osvetljuje tudi zasebne zgodbe oseb, vpletenih v abortivne prakse, ki jih rekonstruira s pomočjo sodnih virov iz celjske in mariborske okolice. Knjiga je sicer izšla v zbirki Historia, ki jo izdaja Oddelek za zgodovino FF UL.

Vstop prost.

proba

Vizitka Alma Maksimilijana Karlin, pisateljica. (PMC, K 867)